BUDŻET OBYWATELSKI W CHORZOWIE

plik foto id: 1400810344
plik foto id: 1400794344

POPRZEDNIE EDYCJE BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Szczegóły realizowanego projektu

5. Edycja Budżetu Obywatelskiego | Lokalizacja inwestycji: Chorzów Batory 2 | Typ inwestycji: Inwestycyjny

Budowa placu zabaw, ławek oraz wybiegu dla psów przy ulicy Hutniczej

Chcę, aby skwerek między ulicą Hutniczą, a MDK Batory został zagospodarowany na plac zabaw dla dzieci. W tej okolicy nie ma żadnego miejsca, gdzie dzieci mogłyby spędzać czas na wolnym powietrzu. Obserwuję, że rodzice z wózkami przysiadają na rozpadającym się murku po klombie z kwiatami. Nie ma żadnej ławki, gdzie można byłoby spocząć, żadnego miejsca dla dzieci. Mieszkam na przeciwko MDK-u, mam małe dziecko i widzę jaki w mojej okolicy brakuje miejsc przyjaznych dzieciom i rodzinom. Ten jedyny kawałek zieleni przy ulicy Hutniczej służy obecnie jako wybieg dla psów. Remont przy domu kultury jest idealną okazją, by zadbać o cały teren, dlatego wnioskuję o budowę ogrodzonego placu zabaw, który przy wejściu będzie miał dużą metalową kratę, uniemożliwiającą wejście na plac zabaw psom. Takie rozwiązanie miasto wykorzystało na os. Różanka w Chorzowie i sprawdza się idealnie. Wnioskuję również o wygrodzenie wybiegu dla psów oraz postawienie kilku ławek. Byłam na konsultacji u dyrektora MDK Batory, która popiera tę inicjatywę. W załączniku przesyłam zdjęcie terenu, o którym mowa oraz murka, który obecnie jako jedyny służy do odpoczynku.

Stan inwestycji: Zrealizowany.

2018-03-30

Projekt jest na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej (projekt wykonuje Wydział Usług Komunalnych z wyjątkiem projektu oświetlenia skweru, który został już zlecony).

2018-05-18

Informacje

Dokumentację na wykonanie inwestycji, której wartość jest wyższa niż kwota wynikająca z budżetu obywatelskiego, zostanie przekazana do Biura Zamówień Publicznych po zgromadzeniu potrzebnych środków finansowych, najprawdopodobniej pod koniec czerwca 2018 roku.

2018-11-06

Unieważnienie pierwszego przetargu (zgłosiła się tylko jedna firma). Drugi przetarg w realizacji.