BUDŻET OBYWATELSKI W CHORZOWIE

plik foto id: 1400810344
plik foto id: 1400794344

POPRZEDNIE EDYCJE BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Szczegóły realizowanego projektu

3. Edycja Budżetu Obywatelskiego | Lokalizacja inwestycji: Chorzów II | Typ inwestycji: Inwestycyjny

Rewitalizacja (uatrakcyjnienie) skweru przy ulicy Floriańskiej i Filarowej

Inwestycja zakłada remont alejek, modernizację placu zabaw, budowę wybiegu dla psów oraz naprawę oświetlenia na skwerze przy ul. Floriańskiej i Filarowej. 

Stan inwestycji: Zrealizowany.

2016-08-23

Obecnie odbywa się przetarg na wykonawcę inwestycji.

Poprzedni przetarg musiał zostać uniewazniony. 8 czerwca 2017 r. odbędzie się otwarcie ofert.

2017-07-07

Informacje

Ponieważ kilka przetargów musiało zostać unieważnionych z powodu ofert przewyższających budżet inwestycji, podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o zwiększeniu puli pieniędzy na rewitalizację skweru. Lada dzień podpisana zostanie umowa na wykonanie inwestycji z firmą PRO-MB Michał Bil z Chorzowa. Po przekazaniu placu budowy wykonawca musi zakończyć inwestycję w ciągu 12 tygodni. 

2017-10-26

Inwestycja zakończona - w miejscu starego placu zabaw powstał zupełnie nowy.

Zakupiono nowe urządzenia zabawowe: integracyjny zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, przejściem tunelowym oraz grami integracyjnymi, zestaw zabawowy z instrumentami, huśtawkę podwójną z siedziskami dla dzieci starszych i dla maluchów, huśtawkę "Bocianie gniazdo", karuzelę z platformą, piaskownicę, bujak typu ważka, kiwak (auto) oraz zestaw zabawowy z kolejką zjazdową, dwiema zjeżdżalniami i mostkiem. Pod urządzeniami zabawowymi została wykonana nawierzchnia syntetyczna. Pod zestawem zabawowym z kolejką znajduje się teraz trawnik z rolki. Ustawiono nowe ławki i kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

W północnej części skweru powstał ogrodzony wybieg dla psów z wejściem z dwóch stron. Od strony sklepu "Biedronka" wykonano nową alejkę z kruszywa prowadzącą do wybiegu.

W części terenu wykonano również nowe alejki asfaltowe. Posadzono również nowe drzewa i krzewy, miejscowo wykonano nowe trawniki. W okolicy placu zabaw oraz wybiegu dla psów ustawiono latarnie solarne.